Zlatý závěr sezóny

Zlatou tečku za letošní atletickou sezónou udělali závodníci SK Atletika Hustopeče při tradičním Krumlovském běhu, který byl i finálem Zajícové ligy družstev přípravek a ml.žáků. V samotném závodu vybojovali hustopečští atleti celkem 8 medailí z toho dvě zlaté a i díky tomuto výsledku zvítězilo hustopečské družstvo v celkovém pořadí soutěže družstev.

Hned první závodní kategorie na Krumlovském běhu nám přinesla medaili v podobě stříbra nejmladšího člena SK Atletika Hustopeče Jana Tančince. „Že máme u nás v oddíle běžecké talenty potvrdila nejprve Vendulka Zemčíková, která v kategorii minipřípravky zvládla nejrychleji trať dlouhou 400 m,“ komentovala výkony nejmladších hustopečských závodníků trenérka Michaela Houdková. „K ní se pak přidali Tobiáš Halm, který ve stejné kategorii chlapců doběhl třetí a úspěšné vystoupení našich nejmenších završil dalším bronzem Matyáš Hrádek v kategorii ml.přípravky.“

Za nejmešími ale nezaostali ani jejich starší kolegové. Nejprve v kategori st.přípravky proběhla trať dlouhou 750 m v druhém nejrychlejším čase Sára Kopřivová a ve stejné kategorii chlapců dosáhl stejného úspěchu také Vojtěch Prokeš na trati 1.150 m. Pro něj bylo toto stříbro o to důležitější, že mu vyneslo celkové vítězství v seriálu Zajícové ligy. Závod mladších žákyň byl velkým soubojem našich tří závodnic o bronzovou medaili. Do cílové rovinky vběhly všechny tři těsně za sebou a o konečném pořadí rozhodovaly jenom setiny sekundy. Nakonec bronzou medaili získala Veronika Hönigová o čtyři setiny sekundy před Danielou Strouhalovou. Na pátém místě za nimi doběhla Lucie Gabrhelová. Zlatou tečku nza vystoupením hustopečských běžců bylo vítězství Pavlíny Hönigové v soutěži starších žákyň v běhu na 1 500 m.

V Moravském Krumlově se také rozhodovala soutěž družstev v tzv. Zajícové lize. Šest jihomoravských družstev přípravek a ml.žáků bojovalo celý rok v šesti závodech. Před krumlovským závodem bylo jasné, že naše družstvo bude až do posledního běhu bojovat o vítězství s Oslavany. Nakonec díky výborným výsledkům na Krumlovském běhu jsme se mohli radovat z celkového vítězství právě my. V celkovém pořadí jednotlivců byl Vojtěch Prokeš (st.přípravka) na 1. místě, na druhém místě skončili Jan Tančinec (minipřípravka) a Matěj Hycl (ml.přípravka) a na třetím místě v celkovém pořadí seriálu byli Markus Kolegár (minipřípravka), Denisa Stehlíková (st.přípravka) a Petr Krotký (st.přípravka).