Výškařské mítinky – Hustopeče a Brno

Výškařské mítinky jsou ozdobou halové sezóny. Bohužel v letošním roce jich několik ubylo, mj. také slavná Čejkovická laťka. I tak naši závodníci zaznamenali na některých závodech dobré výsledky. O Hustopečské laťce, kterou pořádá náš oddíl, píšeme na jiném místě a tak se v tomto přehledu zaměříme na Hustopečské skákání a Brněnskou laťku.
Na Hustopečském skákání jsme měli zástupce v obou žákovských kategoriích. O nejkvalitnější úroveň prvního dne tohoto mítinku se postaraly mladší žákyně. Nás těší, že se tu neztratily ani naše výškařky. Daniela Strouhalová skončila výkonem 1.35 na šestém místě a Leona Zemčíková byla za 1.30 osmá. Mezi stejně starými chlapci vybojoval Cloude Lhotecký bronzovou medaili výkonem 1.40. Stejný výkon stačil Veronice Hönigové mezi st.žákyněmi na páté místo. Stříbrnou medaili v kategorii st.žáků vybojoval v dresu své školy Jiří Kaňa výkonem 1.55 a pátý byl Ondřej Gábor za 1.40.
Na Brněnské laťce se představila jen malá skupinka závodníků. V atraktivním prostředí nákupního centra Olympia se nejvíce dařilo Přemyslu Filípkovi, který skončil mezi ml.žáky čtvrtý za 1.38. Své letošní maximum 1.23 zde předvedl Vojtěch Prokeš, který je věkem ještě přípravka. Mezi ml.žákyněmi skončila dvojice D.Strouhalová a L.Zemčíková za sebou na osmém, resp. devátém místě, když obě zdolaly shodně laťku ve výšce 1.28. Mezi st.žáky byl devátý Jaromír Gratcl (1.48) a jedenáctý J.Kaňa (1.43), mezi stejně starými děvčaty skončila V.Hönigová šestá výkonem 1.38.