Přípravka v Zajícové lize těsně druhá

Společné družstvo atletických oddílů SK Atletika Hustopeče a MMK Hustopeče zahájilo letošní ročník Zajícovy ligy pro přípravku a ml.žáky výborným druhým místem v 1.kole soutěže v Přísnoticích. Na zdejším Jarním krosu dokázali hustopečští závodníci nejen získat několik medailí, ale hlavně bodovat do soutěže družstev. Hustopeče tak úspěšně vykročily k obhajobě loňského vítezství.

„Je to lepší vstup do soutěže než vloni,“ spokojeně konstatoval vedoucí SK Atletika Hustopeče Zbyněk Háder. „K výbornému výsledku nám pomohla hlavně početně velmi silná výprava. Hustopečští závodníci bodovali téměř v každé kategorii maximálním možným počtem závodníků. Jsem také rád, že jsme dali dohromady družstvo s MMK Teamem a společně tak lépe reprezentovali naše město. Výsledek v Přísnoticích je o to cennější, že naše největší síla je v závodech na dráze. Věřím, že v dalších dvou závodech budeme ještě úspěšnější,“ plánuje Zbyněk Háder.

V jednotlivých kategoriích na medaile dosáhli: zlato – Karin Krejčiříková (MMK, ml.přípravka); stříbro – Mathias Kolegár (MMK, ml.přípravka), Tomáš Kovařík (MMK, st.přípravka); bronz – Vojtěch Prokeš (SK, st.přípravka), Daniela Strouhalová (SK, ml.žáci) a Niklas Kolegár (MMK, minipřípravka). Poděkování za úspěšnou reprezentaci pak patří i těm, kteří se vešli do elitní desítky závodu: Petra Skalníková, Denis Pláteník, Matyáš Hrádek (všichni MMK Team) a Claude Lhotecký, Michal Machala, Lucie Gabrhelová, Sára Kopřivová, Nikol Dunajová, Štěpán Paulík, Kristina Špačková a Radek Malina (všichni SK Atletika)

První kolo Zajícovy ligy vyhrálo družstvo Oslavan, které získalo celkem 200 bodů. Hustopeče na druhé příčce měly jen o čtyři body méně. Třetí pak byl domácí tým Přísnotic se 148 body. Dalším závodem ligy je už 31.května závod na stadionu v Ivančicích a třetí kolo pak pořádá oddíl SK Atletika Hustopeče na stadionu v Břeclavi 22.6. Potom bude prázdninová přestávka a celý seriál pokračuje třemi podzimními závody.