Ohlédnutí za halovou sezónou

Pohled do výsledkových listin halové sezóny 2014 i statistických žebříčků republiky a hlavně kraje je pro závodníky SK Atletika Hustopeče určitě letos zase o něco příjemnější, než vloni. „Naši mladí atleti získali celou řadu cenných medailí a opět se zvýšil jejich počet v elitní padesátce českého žebříčku. Potěšující je hlavně fakt, že se prosazují v obrovské atletické konkurenci, která v celé republice čítá řádově stovky závodníků v každé disciplíně,“ spokojeně konstatuje předseda oddílu SK Atletika Hustopeče Zbyněk Háder.

Mezi nejcennější výsledky halové sezóny, kterými se mohou hustopečští atleti pochlubit je určitě start ml.žákyně Lucie Gabrhelové v utkání Praha-Brno, kde reprezentovala Jihomoravský kraj. Specifikou halové sezóny jsou výškařské mítinky. Dařilo se nám na domácím Hustopečském skákání, kde Jiří Kaňa vybojoval stříbro mezi st.žáky a Claude Lhotecký bronz mezi ml.žáky. Pod vysokou laťkou se prosazovaly i děvčata. Strouhalová, Gabrhelová, Zemčíková, Stehlíková, V.Hönigová, Vrzalová nebo Komínková patřily na každém mítinku mezi nejlepší. Na Mistrovství Moravy a Slezska st.žáků byla Veronika Hönigová dvanáctá v pětiboji a do stejné soutěže v individuálních soutěží se probojovala hned osmička našich závodníků. Z nich se nejvíce dařilo Josefíně Komínkové, která skončila pátá ve výšce dorostenek. Kousek od finále svých disciplín byli Lukáš Galbavý, Patrik Šlancar nebo Veronika Hönigová, na přelomu elitní desítky byli dorostenci Kynický a Poláček. Závodníci hustopečského oddílu startovali několikrát na halových závodech v Praze nebo Bratislavě. I tady si udělali řadu osobních rekordů. Kromě již výše jmenovaných se nejvíce dařilo Přemyslu Filípkovi (ten se v závěru halové sezóny dostal na třetí místo celostátních tabulek ve skoku vysokém ml.žáků), Nikol Dunajové, Sáře Kopřivové, Richardu Schubertovi, Petru Krotkému, Matěji Krčkovi, Radce Novotné, Marcele Jamborové a Lukáši Kulkusovi. Do elitní padesátky v ČR se vešli také zástupci atletické přípravky. Talentovaný Vojtěch Prokeš dominoval českým tabulkám v běhu na 800m a ve výšce, Adéla Stehlíková byla třetí ve výšce a mezi nejlepšími byli i Matěj Hycl, Kristina Špačková a Viktorie Kunická.

V této chvíli se však hustopečští atleti chystají na hlavní dráhovou část sezóny. „Máme za sebou hlavně náročnou předsezónní přípravu, ale také několik běžeckých závodů,“ prozrazuje předseda oddílu Zbyněk Háder. „První velký vrchol nás čeká hned koncem dubna na okresních přeborech, kde bychom chtěli obhájit výborné medailové výsledky z loňska. V soutěžích jednotlivců chceme uspět zejména na krajských přeborech, Mistrovství Moravy a Slezska a věříme, že u starších kategorií se opět někdo kvalifikuje na Mistrovství ČR. V soutěžích družstev chceme samozřejmě obhájit vítězství v soutěži přípravek v tzv.Zajícové lize a v rámci okresního výběru se probojovat do republikového finále žákovských soutěží. Čeká nás i několik pořadatelských povinností. Věříme, že jak Májový běh Věstonicemi, tak i závod pro přípravku a žáky na břeclavském stadionu zvládneme opět na jedničku. Nebude chybět ani hustopečský přebor a na podzim bychom pak chtěli uspořádat krosový závod v Hustopečích.“