Mladší žákyně páté

Finále nejvyšší soutěže družstev mladších žákyň se letos konala v Opavě. Na tamním atletickém stadionu se v rámci okresního výběru představila i pětice hustopečských atletek. Soutěž byla napínavá až do konce a o pořadí na čtvrtém až sedmém místě se rozhodovalo až v poslední disciplíně. Před štafetami byly naše závodnice šesté se znatelnou ztrátou na své soupeřky. Štafety jim však vyšly parádně a nakonec jen dva body jim chyběly k vytouženému čtvrtému místu.
V individuálních soutěžích se nejvíce dařilo Veronice Hönigové, která skončila druhá na 60 m př. A třetí v míčku. Výkon v nejkratším překážkovém sprintu 10,08 s. je pro ni navíc novým osobním rekordem. Osobní rekord si z Opavy odvezla i Daniela Strouhalová, která v běhu na 150 m zaběhla čas 22,09 s. a zlepšila se o více jak sekundu. Ve skoku vysokém brala body za 9.místo výkonem 135 cm a navíc se probojovala do B finále běhu na 60 m. Toto finále jenom o vlásek uniklo Lucii Gabrhelové, která si to vynahradila v běhu na 60 m př., kde skončila sedmá. „O kvalitě našich závodnic svědčí fakt, že přestože v okresním výběru tvořily pouze čtvrtinu týmu, dokázaly vybojovat více jak polovinu všech bodů a nemalou měrou přispěly k dobrému umístění celého družstva. Naví většina může v této kategorii startovat i příští rok a to je perspektiva pro ještě lepší umístění,“ komentoval výkon hustopečských závodnic předseda SK Atletika Hustopeče Zbyněk Háder.