Hustopečští skokané dominovali Břeclavské laťce

Výborné výkony ve skoku vysokém potvrdili závodníci oddílu SK Atletika Hustopeče na posledním letošním halovém závodu sezóny Břeclavské laťce. Z šesti kategorií dominovali celkem ve třech a připsali si i další dva cenné kovy.

První zlato vybojoval v ml.žácích Přemysl Filípek ve svém osobním rekordu 151 cm. Tento výkon ho katapultoval mezi nejlepší výškaře své kategorie u nás. Bronzovou medaili výkonem 145 cm vybojoval ve stejné kategorii Claude Lhotecký. „Oba chlapci patří mezi velké atletické talenty a pokud vydrží u atletiky dále, mohou dosahovat skvělých výsledků,“ spokojeně konstatoval trenér hustopečských atletů Zbyněk Háder. Ve stejné kategorii dívek jsme měli při absenci nemocné Lucky Gabrhelové velké želízko v ohni v Daniele Strouhalové. Ta nezklamala a výkonem 139 cm zaostala jen centimetr za svým osobním maximem a nakonec obsadila třetí místo. „V této kategorii se osobními rekordy blýskly Denisa Stehlíková (133 cm, 5.místo) a Natálie Vedralová (125 cm, 10.místo), navíc Leona Zemčíková byla za výkon 125 cm tentokrát jedenáctá. Takže velká spokojenost,“ pochvalovala si výkony svých svěřenkyň trenérka Michaela Houdková.

U starších žákyň a dorostenek patřily nejvyšší stupně zcela suverénně našim dvěma děvčatům. Veronika Hönigová i Josefína Komínková nedaly svým soupeřkám mnoho šancí a obě braly zlato za výkony 146 cm (Hönigová) a 150 cm (Komínková). Potěšující je hlavně způsob jak obě děvčata své kategorie ovládly. Čtvrté místo v dorostenkách vybojovala ještě Barbora Vrzalová (135 cm). Jediné kategorie, kde jsme neměly zastoupení na stupních vítězů byly st.žáci a dorostenci. Zde se nejlépe vedlo Jiřímu Kaňovi ve st.žácích (150 cm, 9.místo) a mezi dorostenci Dominiku Káňovi (4.místo, 165 cm), Ondřeji Klobásovi (167 cm, 7.místo) a Petru Kujovi (155 cm, 9.místo).