Hustopečští běžci ovládli regionální silniční běhy

Síla hustopečských běžců se projevila ve dvou tradičních silničních bězích v našem regionu. V dresech svých škol ovládli v Němčicích a Nikolčicích zejména starší kategorie. Celkem vybojovali běžci z oddílů SK Atletika Hustopeče a MMK Hustopeče jedenáct z šestnácti možných zlatých medailí. Cenný double – vítězství v obou závodech – získalo hned pět hustopečských běžců. Dvě zlaté medaile získala Nikola Klusáková v kategorii dívek 2. – 3. tříd, Mathias Kolegár (MMK Hustopeče, 2.-3.třída), Vojtěch Prokeš, Daniela Strouhalová (oba 6.-7.třída) a Veronika Hönigová (8.-9.třída). Další medaile přidali Ondřej Klobása (1. a 2.místo, 8.-9.třída), Marcus Kolegár (MMK Hustopeče, 2×2.místo, 1.třída), Adam Jekl (3.místo, 1.třída), Matyáš Hrádek (MMK Hustopeče, 2.místo, 2.-3 třída), Lukáš Sasínek (3.místo, 2.-3.třída), Kristýna Špačková (3.místo, 4.-5. třída), Pavlína Hönigová (2×2.místo, 8.-9.třída) a Michal Štěpánek (3.místo, 8.-9.třída). Neoznačení závodníci jsou členy SK Atletika Hustopeče.