Hustopečská laťka

V městské sportovní hale se koncem ledna uskutečnil přebor města ve skoku vysokém pod názvem Hustopečská laťka. Tento závod pořádá oddíl SK Atletika Hustopeče a slouží zároveň jako kvalifikace na Hustopečské skákání. Závodníci z hustopečských škol a atletických oddílů zde letos podali výborné výkony.
Už v kategorii dívky-přípravka dosáhla vítězná Adéla Stehlíková (SK Atletika Hustopeče) i druhá Karolína Černá (Kom) výborný výkon 118 cm. Ve skvělých výkonech pokračovali i stejně staří chlapci. O prvenství svedli krásný souboj dva závodníci MMK Teamu Hustopeče Tomáš Kovařík dokázal skočit 126 cm a bral vítězství, Denis Pláteník byl za výkon o tři centimetry horší celkově druhý.
Velmi dramatický závod nabídla kategorie ml.žákyň, kde svedly nad vysokou laťkou krásný souboj tři závodnice SK Atletika. Ve svém absolutním maximu zvítězila Lucie Gabrhelová, která jako jediná dokázala pokořit laťku na výšce 139 cm, zatímco druhá Daniela Strouhalová i třetí Leona Zemčíková se přenesly přes 136 cm. O dramatické chvíle nebylo nouzi ani u ml.žáků. O vítězi se rozhodovalo na výšce 148 cm, kterou překonala dvojice závodníků SK Atletika. Na první Přemysl Filípek a bral zlato, na druhý Cloude Lhotecký, kterému tak připadla stříbrná medaile.
U st.žákyň jasně dominovala Veronika Hönigová (SK Atletika), která skočila 145 cm a druhou Adélu Stejskalovou a třetí Pavlínu Rujzlovou (obě SK Atletika) zdolala o plných 15 cm. Starším žákům dominoval Jiří Kaňa (Gym.) ve velmi dobrém výkonu 157 cm. Zdatně mu sekundovali druhý Jiří Gratcl a Ondřej Gábor (oba Sk Atletika), kteří shodně zdolali laťku ve výšce 145 cm.
Také mezi dorostenkami byl rozdíl mezi první a druhou závodnicí patnáct centimetrů. Vítězná Josefína Komínková zdolala 150 cm, druhá Barbora Vrzalová (obě SK Atletika) 135 cm. Bronz brala Daniela Meňhartová (Kom.) za 130 cm. Tři dorostenci dokázali překonat laťku ve výšce 170 cm. O jejich pořadí rozhodovali pouze pokusy. Zlato získal Petr Kuja (Kom.), stříbro Petr Mach (Nád.) a bronz Ondřej Klobása (SK Atletika). V doplňujících závodech mužů a žen zvítězili závodníci SK Atletika Lukáš Galbavý (170 cm) a Radmila Vrbová (140 cm).
„Letošní Hustopečská laťka nabídla tradičně velmi napínavé souboje, výborné výkony a hlavně skvělou atmosféru v hustopečské hale,“ pochvaloval si letošní ročník Hustopečské laťky předseda pořádajícího oddílu SK Atletika Hustopeče Zbyněk Háder. „V mnoha kategoriích se rozhodovalo až do posledních pokusů a také úroveň většiny nejlepších výkonů snese vysoké hodnocení. Představilo se zde opět několik nadějných talentů, kteří pokud budou chtít, mohou v atletice dosahovat zajímavých výkonů.“