Gabrhelová a Strouhalová krajskými přeborníky

Celkem osm medailí vybojovali atleti z oddílu SK Atletika Hustopeče na Krajském přeboru žactva, který se konal v Břeclavi. V nepříznivém počasí za deště se nejvíce dařilo Lucii gabrhelové, která získala kompletní medailovou sbírku. Zlato a titul krajské přebornice vybojovala v běhu na 60m př., stříbro jako členka štafety na 4x60m a bronz v běhu na 150m. Druhou zlatou vybojovala pro Hustopeče Daniela Strouhalová, která vyhrála suverénně běh na 300m a ve výšce a na 60m byla vždy těsně pátá. „Obě děvčata si vedou velmi dobře. Lucka se po dlouhodobém zranění zase dostává do bývalé formy a Daniela je naše letošní „kometa“,“ komentovala výsledky obou děvčat trenérka Michaela Houdková. Výborně si vedl i Claude Lhotecký, který získal stříbro na 150m a navíc přitom překonal svůj osobní rekord. Další medaili, tentokrát bronzovou, získal ve výšce a výčet svých dobrých výkonů zakončil pátým místem v dálce. Další dvě bronzové medaile vybojovaly st.žákyně Veronika Hönigová na 100m př. a Nikol Dunajová na 60m př., které další dvě medaile utekly velmi těsně, když skončila čtvrtá na 300m a šestá v dálce. Kromě již zmíněných umístění těsně pod stupni vítězů chybělo k medailím jen mála i dalším našim závodníkům. Michal Machala byl šestý v běhu na 800m, Sára Kopřivová sedmá v dálce a Leona Zemčíková osmá v běhu na 60m př.

„V našich plánech bylo získat ještě o několik medailí více, ale pro zdravotní problémy nebo jiné sportovní a školní povinnosti se krajského přeboru nemohli zúčastnit někteří naši závodníci včetně Filípka, který si dělal naději hned na několik medailí,“ trochu smutným hlasem konstatovala trenérka Michaela Houdková. „I tak v tom nepříznivém počasí dokázali naši závodníci, že v některých disciplínách patří mezi krajskou špičku. Od dalších medailí nás navíc dělilo mnohdy velmi málo,“ dodala Houdková.